Gry na Atari STNa razie niewiele tego, ale przybędzie z czasem.

1. SARGON 3.0 (123 kb) - Bardzo dobry program szachowy, choć trochę stary. Wersja okienkowa. Dużo, a nawet bardzo dużo opcji. Seria "Sargon" była dość długo kontynuowana na PC i zawsze starwiała przed graczem wysokie wymagania. Nie udało mi sie znaleźć nic na temat statusu, poza tym, że autorami są Dan i Kathe Spracklen z Niemiec.
Wymagania: Med/Hi Res, 1 Mb.


2. DUNGEON (173 kb) - Kultowa przygodówka tekstowa, w rodzaju fantasy. Po sukcesie na maszynach Unix przeniesiona na wszystkie możliwe platformy, w tym Atari. Wersja z 1992 r. Radzę poczytać manual. Wymagana znajomość j. angielskiego.
Status: Free
Wymagania: Low/Med/Hi Res, 0.5 Mb


3. QUEST 1.51 (39 kb) - Przygodówka tekstowa w stylu RPG: wybierasz rasę, profesje, współczynniki postaci, itp. Wersja z 1992 r. Wymagana znajomość j. angielskiego.
Status: Free
Wymagania: Med/Hi Res, 1 Mb.


4. WAR IN MIDDLE EARTH (733 kb) - Gra strategiczno-przygodowa, oparta na realiach świata fantasy powieści J.R.R. Tolkiena i jego "Middle Earth". Miłośnicy jego prozy znów spotkają się z dzielnym Frodo i jego przjaciółmi hobbitami. Nie będę uprzedał wypadków jeśli powiem, że świat "Władcy pierścieni" znów się przed nami otworzy. Autorzy: Ron Harris, Alan B. Clark. Rok 1988.
Strona domowa: http://www.geocities.com/SiliconValley/Drive/2483/wimehome.html Wymagania: Low Res, 1 Mb.


5. YUKON (174 kb) - Chyba najbardziej znany pasjans karciany. Także najbardziej znany pasjans komputerowy, dzięki dołączeniu go do Win3.1x oraz Win95/98. Zasad nie będę tłumaczył, gdyż zapewne każdy zna, a kto nie zna, to łatwo się zorientuje. Celem jest ułożenie 4 grup kart kolorami w kolejności: As,2,3,4,.. itd. Nazywa się go rożnie: Yukon, Klondike lub po prostu Solitaire (Pasjans). Tu wersja autorstwa Dirka Hauma (Niemcy) z 1994 r.
Status: Fairware
Wymagania: Hi Res, 0.5 Mb


6. SOLITAIRE (10 kb) - Uboższa wersja powyższego programu, prcująca jako akcesorium. Słabą grafikę tłumaczy fakt, że gierka ma jedynie 25 kb i pochodzi z 1985 r.
Autor: Thomas A. Elkins (USA).
Status: Free
Wymagania: Low/Med/Hi Res, 0.5 Mb7. GOBANG 3.1 (16.5 kb) - Wbrew nazwie, gra nie ma nic wspólnego z GO. Jest to komputerowa wersja gry znanej pod nazwą "kółko i krzyżyk". Rożni się od tej klasycznej tym, że za zadanie mamy umieścić nie 3 lecz 5 punktów w rzędzie.
Autor: Mark Overmars (Holandia).
Status: Free
Wymagania: Hi Res, 0.5 MbAutor serwisu: Marek Dankowski
marek-ftp@profit.pl